- 1 dozen Eggland's Best eggs, reg price $2.69, used $.50/1 MQ that doubled
- 1 Breakstone sour cream, on sale $1.30
- 1.3 lb snow crab, on sale $10.55
- 1 gallon deli iced tea, on sale $1.30
- 1 Simply Lemonade, on sale $2.50
- 1 Coffeemate creamer, on sale $2.50, used $.55/1 IP
- 1 Lean Cuisine, on sale $2
- .81 lb sweet onion, on sale $.80
- Spareribs, on sale $8.26
- 1 Lay's potato chips, on sale $2.15, used $.55/1 IP
- 2 Busy Bones, on sale $1.90/ea, used 2 $2/1 Publix coupons and 1 $1/1 MQ
- 1 Philly cream cheese, on sale $1.25
- 1.59 lbs peaches, on sale $2.37
- 1 Whitewheat sandwich bread, $2.79 (I thought this was BOGO..oops)
- 1 Del Monte pineapple, on sale $2.99, used $.50/1 IP that doubled
- 1 Maxwell House coffee, on sale $2.50
- 1 Quaker yogurt granola bar, on sale $1.50, used $1/1 IP
- 2 Crystal Light, on sale $1.75/ea, used $1/2 MQ
- 1 French's mustard, on sale $.95, used $.30/1 MQ that doubled
- 1 2 liter Publix soda, on sale $.50
- 3 Beechnut baby food, on sale $.28/ea, used $1/3 IP
Total spent: $ 40.32
Total saved: $52.63, or 57%
No comments:
Post a Comment