
- 1 Welch's essentials grape juice, on sale $1.73, used $.50/1 MQ
- 2 Emerald nuts, on sale $2.90/ea
- 2 Kibbles n Bits dog food, on sale $2.50/ea, used 2 $1.50/1 MQ
- 3 Marie Callendar's frozen entrees, on sale $1.75/ea, used $1/3 IP
- 1 bag Kraft caramels, on sale $1.35
- 1 lb deli muenster cheese, $4.79
- 1.25 lb Boars head turkey, $10.36
- 4 Green Giant valley fresh steamers, on sale $1.30/ea, used 2 $.50/2 MQ
- 3.58 lb boston butt roast, on sale $1.99 lb, final cost $7.14
- 1 Tums, on sale $3.50, used $1.25/1 PQ and $1/1 IP
- 2 Zatarain's rice mixes, on sale $1/ea, used $.50/2 IP
- 1 bag Ruffles, on sale $2.15
- 1 loaf Italian sandwich bread, $2.69 (splurge for hubby with all the lunch meat!)
Total spent: $42.66 - $10 rebate for deli meat/cheese = $32.66
Total saved: $59.16 or 64%- which is pretty good considering I bought a boston butt!
No comments:
Post a Comment