- 11 bags Kibbles n Bits dog food, $.50/ea
- 1 lb bag Mahatma rice, $.29
- 2 bags Kraft cheese, $.75/ea
- 2 boxes Zatarain's rice, $.50/ea
- 1 30 ct bag corn tortillas, $2.19
- 1 container mushrooms, $1.69
- 1 cantaloupe, $1.50
- 1 package pepperonis, $3 (we are making pizzas this week!)
- 2 cans Pillsbury pizza crust, $1.27/ea
- 1 bag Lays kettle chips, $1.45
- 1 package Bluebird powdered donuts, $1.50
Total spent: $22.12
Total saved: $66.80, or 75%!
Awesome job!
ReplyDeleteI'm also enjoying those Kibbles coupons. Great shopping trip.
ReplyDelete